Aktivitātes 2021
 
 
Kursu un nometņu plāns 2021.
 
Mozaīkas kurss ar Ilzi Dilāni.
26. jūnijs - 30. jūnijs.
Mozaīkas kurss Ritē no 25. līdz 30. jūnijam. Vienlaicīgi notiek arī Veselīgas ēst gatavošanas kurss Līgas Grīnbergas vadībā. Var pieteikties arī tikai uz ēst gatavošanas kursu.
Ierašanās Ritē 25. jūnijā no 13:00-16:00 vai arī vēlāk.
Vakarā pārrunājam ieplānotos projektus. Sagatavojam materiālus darbam. Apskatīsimies prezentācijas un bildes no iepriekšējiem gadiem, kas ir darīts mozaikas kursos.
26. jūnijā iesildīšanās darbs, akmens flīzes apflīzēšana Rites tautskolas terasei, katram dalībniekam viena.
27. jūnijā tie, kuri vēlēsies, varēs braukt ekskursijā iepazīt apkārtnes ievērojamās vietas Ligitas Valaines vadībā. Tie, kas nebrauc, strādā pie saviem projektiem. Visas pārējās dienas plānots darbs pie saviem projektiem.
Ilze Dilāne būs pieejama konsultācijām 2-3 stundas pēc brokastīm, uz kurām būs jāmainās vienam ar otru.
Ir plānota arī Pērļu brošu darbnīca 28. jūnijā no rīta Kristīnes Japiņas vadībā.
 
Maksa par kursu dalībniekiem, kuri dzīvos uz vietas Ritē, 100.- EUR (cenā iekļauta izmitināšana un ēdināšana 3x dienā, izņemot pirmo un pēdējo dienu) un arī Pērļu brošu darbnīca.

Vietējiem iedzīvotājiem, kuri nav Rites tautskolas biedri, 30.- EUR (maksa par kursu visu nedēļu) un 5.- EUR pusdienas 1 reize, + 20.- EUR par Pērļu brošu darbnīcu, ja vēlēsies piedalīties.

Rites tautskolas biedri maksā 20.- EUR (maksa par kursu visu nedēļu) un 5.- EUR pusdienas 1 reize, + 20.- EUR par Pērļu brošu darbnīcu, ja vēlēsies piedalīties.

Rites tautskolas biedri pensionāri maksā 8.- EUR (maksa par kursu visu nedēļu) un 5.- EUR pusdienas 1 reize, + 20.- EUR par Pērļu brošu darbnīcu, ja vēlēsies piedalīties.

Flīzes būs pieejamas uz vietas un tāpat arī visi citi nepieciešamie materiāli.
 
Kursi latviešu valodā dāņiem. Skolotāja Guna Grīnberga.
2. jūlijs - 4. jūlijs.
Nedēļas nogales valodas kurss dāņiem, kuri vēlas apgūt latviešu valodu. Skolotāja Guna Grīnberga māca katru cilvēku individuāli tādā līmenī, kādu viņi ir sasnieguši. Jūs iegūstat vairāk zināšanu par latviešu valodas gramatiku un varat izlabot izrunu.
 
Lomu spēles bērniem vecumā no 10 līdz 16 gadiem.
19. jūlijs - 23. jūlijs.
Nometnē tiks apgūtas un izspēlētas dažādas lomu un stratēģijas spēles, kuras aizgūtas no senām Dānijas krustnešu tradīcijām. Radošajās nodarbībās tiks gatavoti aksesuāri, tērpi, noformējums u.c. Nometnē būs plānots brīvais laiks ar izklaidējošām vakara programmām, ugunskura vakaru un sporta aktivitātēm.
Tika atcelta sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem.
 
Sieviešu rokdarbu kursi.
12. jūlijs - 16. jūlijs.
 
Lomu spēles zēniem un meitenēm (7 – 13 gadi).
5. jūlijs - 9. jūlijs.
Nometnē tiks apgūtas un izspēlētas dažādas lomu un stratēģijas spēles, kuras aizgūtas no senām Dānijas krustnešu tradīcijām. Radošajās nodarbībās tiks gatavoti aksesuāri, tērpi, noformējums u.c. Nometnē būs plānots brīvais laiks ar izklaidējošām vakara programmām, ugunskura vakaru un sporta aktivitātēm.
Tika atcelta sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem.
 
Glezniecības darbnīca.
26. jūlijs - 30. jūlijs.
 
Lolitas Šteinbergas Animācijas nometne bērniem.
2. augusts - 6. augusts.
Animācijas nometene bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem. Apgūsim dažādas animācijas tehnikas: zīmēto, aplikāciju un plastilīna animāciju. Atdzīvināsim animācijas filmā pasaku tēlus, radoši darbosimies, kopā rotaļāsimies un mazliet sportosim, cepsim desas ugunskurā. Kā vienmēr būs jautri! Pagājušā gada darbus var apskatīt šeit:
Tika atcelta sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem.
 
Vectēva stāsts
Sarkangalvītes stāsts
Sprīdītis orientēšanās sacensībās
 
Papīra izgatavošanas kurss.
9. augusts - 13. augusts.
 
Projekts “Stipra ģimene - vērtība Sēlijā”.
16. augusts -20. augusts.
Diennakts nometne 25 bērniem, 7-13 gadi (5 dienas).
Atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds: https://www.sif.gov.lv/index.php?lang=lv
 
Bērni nometnē apgūs jaunas prasmes, iemaņas un zināšanas, īpašu uzsvaru liekot uz ģimenes vērtībām, Sēlijas kultūrvēsturisko mantojumu un savu identitāti.

Radošās nodarbības (māla veidošanas darbnīca, sava nometnes krekliņa apgleznošana, pārsteigumu darbnīca, darbnīca "Radi pats un dāvini").

Teātris (pasaku iestudēšana, ēnu teātris, improvizācijas bums).

Pārgājiens pa noslēpuma pēdām.

Ugunskura vakars un sportiskas aktivitātes "Mēs esam stiprākie" kopā ar vecākiem.

Vakara izklaides, nakts trasīte, foto orientēšanās "Vai pamanīji?".

Sporta programma, spora spēļu turnīri, stafetes, galda un lielformāta spēļu vakars.

Deju nodarbības u.c. aktivitātes (latviešu rotaļdejas un Bio dejas).
 
Nometnē tiks dota iespēja piedalīties bērniem no aktīvākajām Neretas novada iedzīvotāju ģimenēm, kuras piedalīsies projekta “Stipra ģimene - vērtība Sēlijā” organizētajos pasākumos.
 
 
 
Ja vēlaties pieteikties uz kursiem vai informācijai, zvaniet Ritmai Vainovskai 26478395 vai Jolantai Albrehtai 29459696.
Informācijai zvaniet skolas direktoram Niels Bendix Knudsen +45 40312345.
Skolas tālruņa numurs: +371 23373363.