Aktivitātes 2020
 
Vasara Rites tautskolā.
 
Spītējot Covid-19 pandēmijas izraisītajiem ierobežojumiem, mums tomēr izdevās īstenot visus ieplānotos kursus un nometnes, un mēs lepojamies ar to.
 
Rokdarbu kursi sievietēm.
No 29. jūnija līdz 3. jūlijam.
Tie bija iespaidīgi sieviešu kursi ar 36 dalībniecēm, ieskaitot bērnus. Kā skolotājas tajos bija Agrita, kura mācīja šūšanu, un Vija, kura mācīja ar rokām šūt kleitas pēc veciem arheoloģiskiem paraugiem. Vēl mums bija divas Sandras ar jaunām idejām par pīšanu no klūdziņām un citiem izejmateriāliem. Tāpat tika veidotas cementa figūras no vecām mīkstajām rotaļlietām un lāčiem.
Rokdarbu kursus organizēja Mirdza Trakina, Jolanta Albrehta un Ritma Vainovska. (Galerija 1) (Galerija 2)
 
Mozaīkas un veselīga ēdiena gatavošanas kursi.
No 6. līdz 10. jūlijam.
Kā jau ierasts, šogad mozaīkas kursus atkal vadīja Ilze Dilāne, kamēr Līga Grīnberga visiem gatavoja garšīgas, veselīgas un veģetāras maltītes.
Tika izveidoti daudzi izsmalcināti mozaīkas attēli, un daži no studentiem arī vēlējās gleznot.
 
 (Galerija)
 
Lomu spēles bērniem vecumā no 10 līdz 16 gadiem.
No 13. līdz 17. jūlijam.
Šogad mums atkal bija lomu spēles vecākiem bērniem, un daudzi bērni bija iepriekš piedalījušies šajā nometnē 2 vai 3 reizes. Viņi ir ļoti priecīgi un ieinteresēti spēlēt lomu spēles. Diemžēl Covid-19 dēļ mums nācās iztikt bez kursa vadītāja no Dānijas. Tomēr Jolanta Albrehta un Inga Zvilna kopā ar Marinu, Montu un Martu un vairākiem citiem panāca, ka tā patiešām bija laba nedēļa. Virtuvē Sandra, Santa un Olga dalībniekiem pagatavoja labu ēdienu.
 
(Galerija) (Video lejupielādei)
 
Latviešu valodas kursi.
No 18. līdz 19. jūlijam.
Šajā nedēļas nogalē mēs noturējām īsus latviešu valodas apmācības kursus Aase Lundbye un Gunas Grīnbergas vadībā.
 
 
Pieci dalībnieki bija pieteikušies apgūt latviešu valodas gramatiku un izrunu. Visas nedēļas nogales laikā tika pasniegti tikai veģetārie ēdieni. Kursi noritēja labi, un studenti vēlētos sanākt atkal nākamgad.
 
Papīra izgatavošanas kursi.
No 20. līdz 24. jūlijam.
Šogad atkal notika Iles Dilānes organizētie un IAPMA (Starptautiskā roku papīra un papīra mākslinieku asociācija) atbalstītie papīra izgatavošanas kursi.
 
 
(Galerija)
 
 
Šajos kursos tika pasniegti tikai veģetārie ēdieni, un par to rūpējās pavāre Līga Grīnberga. Tā bija laba nedēļa ar daudzām radošām iniciatīvām papildus roku darba papīra izgatavošanai, gleznošanai, zīmēšanai un abažūru izgatavošanai no papīra. Kopā kursos bija 25 dalībnieki, ieskaitot bērnus, arī 3 no Dānijas.
Vairāk bilžu skatīt Ilzes blogā: https://ilzedilanesart.blogspot.com/2020/07/
 
Lomu spēles bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem.
No 27. līdz 31. jūlijam.
Tajā nedēļā notika lomu spēles jaunākiem bērniem no 6 gadu vecuma. Arī šo nometni organizēja Jolanta Albrehta, Inga Zvilna un Marina, bet Marta un Monta darbojās kā praktikantes. Bērni tika nogrimmēti un spēlēja lomu spēles, un visiem patika būt kopā.
 
(Galerija)

Gleznošanas darbnīca.
No 3. līdz 7. augustam.
Parasti mums ir krievu māksliniece, kura vienmēr pavada vasaras brīvdienas Latvijā, un viņa ir mūsu glezniecības skolotāja. Bet šogad viņa nevarēja atbraukt uz Latviju Covid-19 ierobežojumu dēļ. Tāpēc Ilze Dilāne tajā nedēļā pārņēma nelielu komandu, kura dedzīgi iesaistījās kursos.
 
(Galerija)
 
Animācijas nometne bērniem.
No 10. līdz 14. augustam.
Šogad pie mums atkal bija animācijas skolotāja Lolita Šteinberga, kura mācīja jaunākajiem bērniem veidot īsfilmas. Bērni paši radīja idejas, un tad šīs idejas viņi pārvērta īsās piedzīvojumu filmās. Viņi izmantoja papīru vai mālu, vai kādu citu materiālu. Jolanta Albrehta un Inga Zvilna bija atbildīgas par organizatorisko darbu. Tā bija jauka un aktivitātēm pilna nedēļa.
 
(Galerija) (Video lejupielādei)
 
Pensionāru vizīte.
2020. gada 20. augustā.
Mums bija liels prieks, ka skolu apmeklēja pilns autobuss ar pensionāriem no Jaunpils, kuri skolā pavadīja vienu nakti. Kopā grupā bija 36 cilvēki. Filmā jūs varat redzēt, cik ātri viņi pagatavoja vakariņas.
(Video lejupielādei)