Aktivitātes 2019
 
25. gadadiena. (Galerija)
Šogad aprit 25 gadi kopš Rites tautskolas dibināšanas. Tāpēc mēs sarīkojām braucienu uz tautskolu, kurā piedalījās 14 dāņi. Programmā bija iekļauta teātra tūre Rīgā, ikgadējā ģenerālā asambleja Ritē un ekskursija pa "Dānijas karavīru pēdām" uz Alūksni. 1919. gadā 200 dāņu brīvprātīgo karavīru devās gājienā pret Jēkabpili, un mērķis bija iznīcināt šaursliežu dzelzceļu virzienā uz Gulbeni, lai neļautu boļševikiem piegādāt ieročus un izmantot to kā evakuācijas ceļu. Dzelzceļš joprojām pastāv, un grupa gatavojās doties ceļojumā ar vilcienu uz Gulbeni.
 
 
Ģenerālā asambleja 2019.
Ģenerālā asambleja notika saskaņā ar darba kārtību un, tā kā šogad bija 25 gadu jubileja, 14 dāņi, kas piedalījās, savāca naudas dāvanu, kas bija paredzēta, lai mazajā skolotāju mājā tiktu ierīkots ūdens.
 
 
Bērni no Druvām uzstājās gan ar lielo, gan mazo skolēnu deju kolektīvu priekšnesumiem, un tautskola no pašvaldības saņēma skaistu balto rozi. Ļoti jauks pasākums, kuru izbaudīja visi klātesošie. Pēc tam ēdām gardus latviešu ēdienus, un jautra vietējā latviešu sieviete spēlēja akordeonu.
 
 
Sieviešu kursi. (Galerija)
Šogad atkal notika rokdarbu kursi sievietēm. Un atkal Lisbeth Andersen bija brīvprātīgā adīšanas skolotāja. Šoreiz tos apmeklēja arī mazmeita Laura. Aase Lundbye arī piedalījās kā skolotāja un veidoja zvaigznes no papīra.
 
 
Latviešu skolotājas bija: Agrita Saulīte, kura kopā ar sievietēm šuva smalkas kleitas un arī izšuva spilvenus. Sandra Trakina un Sandra Lāce vadīja pīšanas darbnīcu un no vītoliem tika pītas jaukas pūces. Cementā tika ielieti skaisti elfi, bet Jolanta Albrehta veidoja smalkus ziedu vainagus matiem. Kā jau parasti, jauki kursi, kuros mēs izgatavojām daudz un dažādas lietas.
 
 
Kādu pēcpusdienu visa grupa tika uzaicināta uz kafiju Aase Lundbye vasarnīcā.
 
 
Papīra liešanas un latviešu valodas kursi. (Galerija)
Jūlija pirmajā nedēļā vienlaikus notika divi kursi. Pērn 5 dāņi apmeklēja latviešu valodas kursus Rites tautskolā. Četri no studentiem visu ziemu turpināja apgūt latviešu valodu un šogad atkal apmeklēja valodas kursus, kā arī dažādas kultūras aktivitātes. Kursus organizēja Aase Lundbye, bet pasniedzēja bija Guna Grīnberga.
 
 
Turklāt māksliniece Ilze Dilāne bija organizējusi papīra simpoziju, kurā piedalījās 11 dalībnieki. Viņi izgatavoja dažādu veidu pašdarinātu papīru un pēc tam to rotāja. Vairāk var redzēt Ilzes blogā: https://ilzedilanesart.blogspot.com/2019/07/
 
Mozaīkas un veselīga ēdiena kursi. (Galerija 1)
Ilze Dilāne bija mūsu mozaīkas kursu pasniedzēja. Turklāt Līga Grīnberga bija veselīgā ēdiena, jogas un grima pasniedzēja.
 
 
Studenti varēja sākt ar rīta jogu un pēc tam izvēlēties, vai doties pagatavot veģetāros ēdienus vai veidot mozaīkas.
 
 
Vēlāk varēja iemācīties uzlikt grimu un sakārtot uzacis vai vienkārši paņemt otu un doties gleznot.
 
 
Iespēju bija daudz, un rezultāts bija lieliska izstāde pēdējā dienā un daudzi apmierināti studenti. (Galerija 2)
 
Lomu spēles lielajiem bērniem. (Galerija)
No 22. līdz 26. jūlijam mums bija lomu spēles lieliem bērniem vecumā no 10 līdz 16 gadiem.
 
 
Dānis Tune Harbo bija organizators. Turklāt kopā ar latvieti Jolantu Albrehtu kā vadītāji piedalījās dāņu skolotāji Åse Rønnow un Anna Nielsen, skolotājas Inga Zvilna un Danute Pauniņa. Tā bija nedēļa ar daudzām aktivitātēm un darbnīcām ar ādas izstrādājumiem un sagatavošanos lielajai cīņai ceturtdien.
 
Gleznošanas kursi ar Māru Daugavieti. (Galerija)
Jūlija pēdējā nedēļā mums bija gleznošanas kursi ar Māru Daugavieti. Tajos piedalījās 14 dalībnieki, un daudzi bija dalībnieki no iepriekšējiem gadiem. Mēs jau esam vienojušies, ka arī nākamajā gadā būs gleznošanas kursi ar Māru.
 
 
Daudz gleznu tika uzgleznots, un Jānis izgatavoja skaistu kamieli no metāla.
 
Lomu spēles mazajiem bērniem. (Galerija)
Jolanta Albrehta organizēja lomu spēles mazākajiem bērniem vecumā no 6 līdz 9 gadiem.
 
 
Bija gan spēles, gan rotaļas, gan daudz citu aktivitāšu un prieka. Inga Zvilna un Danute Pauniņa bija skolotājas.
 
 
Animācijas darbnīca mazākajiem bērniem. (Galerija)
Arī šogad mums paveicās, ka ieradās Lolita Šteinberga un kopā ar bērniem veidoja animācijas darbnīcu. Bērniem patika, kad skolotāji kopā ar viņiem izklaidējās un pārģērbās, un tajā pašā laikā viņi nopietni strādāja pie filmēšanas, kā rezultātā tapa 4 mazas animācijas.
 
 
Darbnīcas vadītāja bija Jolanta Albrehta, kura strādāja kopā ar Ingu Zvilnu un Danuti Pauniņu. Skola izsaka lielu paldies visiem 4 skolotājiem par lielisko darbu.