Aktivitātes 2018
 
 


Mēs iesākām 2018. gada aktivitātes ar bingo spēli un kopā ar skolas draugiem noskatījāmies filmu. Uz dzīvespriecīgo bingo spēli bija atbraukuši 25 cilvēki, un kā balvas bija sarūpētas jaukas tasītes no Strandmarkshaves krāmu tirdziņa Dānijā.
Filmas nosaukums bija "Ūdensbumba resnajam runcim", un tajā tika spilgti attēlota jaunas latviešu ģimenes ikdienas dzīves apstākļi, kad tēvs strādā Anglijā, bet mātei visu nedēļu jābūt prom no mājām, strādājot Rīgā, lai nopelnītu līdzekļus mājas un divu bērnu uzturēšanai. Tajāpat laikā vectēvam un māsai jāpieskata mājās palikušās divas mazas meitenītes. Kinopēcpusdienu organizēja Mirdza Trakina un Ritma Vainovska.
Nākamajā dienā sekoja turpinājums, tiekoties ar psiholoģi Līgu Millupi no Jelgavas. Psiholoģijas stundās un praktiskajos uzdevumos piedalījās 10 cilvēku. Psiholoģijas kursi bija pašu dalībnieku izteikta vēlēšanās. Šo pasākumu organizēja Jolanta Albrehta un Mirdza Trakina.
 
 
 
Lis Hazel Nielsen un Niels Bendix Knudsen saņem Atzinības krustus
Š.g. 3. maijā Rīgas pilī notiekošajā apbalvošanas ceremonijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Atzinības krustus Lis Hazel Nielsen un Nielam Bendix Knudsen par viņu ieguldījumu savstarpējo attiecību stiprināšanā starp Latviju un Dāniju, par darbu kultūras jomā Dānijas-Latvijas asociācijā Dānijā un darbu Rites tautskolā Latvijā.
 
 
 
Attēlā (no labās uz kreiso): Lis Hazel Nielsen, Niels Bendix Knudsen, Raimonds Vējonis, Ritma Vainovska un Mirdza Trakina uzreiz pēc apbalvošanas ceremonijas Rīgas pils Baltajā zālē.
 
Rokdarbu kursi sievietēm
No 25. jūnija līdz 29. jūnijam Rite tautskolā notika kārtējie vasaras kursi dāmām. Kursos bija dažādi semināri, kuros varēja pieteikties. Dānietes Lisbeth Andersen vadītajās nodarbībās varēja iemācīties adīšanu un dubultadīšanu, citās nodarbībās, ko vadīja Sandra Trakina un Sandra Lāce, varēja iemācīties izgatavot mazus grozus. Hanne Dibmose no Dānijas mācīja batikas krāsošanas tehniku. Vēl kuros varēja iemācīties izgatavot cementa traukus, no stikla gabaliņiem salīmēt jaukus svečturus un izgatavot jauku paklāju no veciem polietilēna maisiņiem. Ar Benitu Pavlovsku bija iespējams apgūt pērļu kreļļu vēršanu. Kopā kursos piedalījās apm. 25 dalībnieces, kuras četras dienas smagi un enerģiski strādāja.
 
 
Piekto dienu veltījām izstādei un ekskursijai uz Biržiem Lietuvā, kur mēs redzējām Zemes dobumus un apmeklējām pilsētas nesen renovēto pili.
 
Sievietes ir gatavas ekskursijai uz Biržiem Ekskursija pa Zemes dobumiem
 
Latviešu valodas kursi Ritē
 
Kursu skolotāja bija Guna Grīnberga
 
Kā jaunums šogad tika organizēti latviešu valodas kursi dāņiem sadarbībā ar Dānijas - Latvijas asociāciju Kopenhāgenā. Organizatore bija Aase Lundbye. Kursu programmā bija iekļautas izglītojošās ekskursijas uz Likteņdārzu, Jēkabpili un Marka Rotko muzeju Daugavpilī. Vienu vakaru vietējie iedzīvotāji stāstīja par kollhozu laikiem, kursu dalībnieki ciemojās arī pie skolas valdes priekšsēdētājas Mirdzas Trakinas. Turklāt grupa apmeklēja lielu govju fermu, kas atrodas netālu.
Kursos bija pieci dalībnieki, tāpēc mācīšana bija intensīva un laba. Guna Grīnberga bija skolotāja, viņa tekoši runā arī dāņu valodā.
Ja ir interese, mēs vēlētos atkārtot tādus pašus kursus arī nākamgad. Ir svarīgi pieteikties savlaicīgi, lai varētu nolīgt skolotāju. Kontaktējaties ar skolas direktoru Niels Bendix Knudsen, tālr.: +45 40312345.
 
Dāniete auž ar muzeja stellēm Neretas baznīcā
 
Ciemošanās pie Mirdzas Trakinas Spēle ar kaltētām pupām pudelē
 
Dānijas vēstnieka vizīte
Latviešu valodas kursu laikā Rites tautskolā viesojās Dānijas vēstnieks Hans Brask. Kursu dalībniekiem viņš pastāstīja par vēstniecības darbu.
 
Skolas direktors Niels Bendix Knudsen, Dānijas vēstnieks Hans Brask un
Lis Hazel Nielsen
Hans Brask, tulce Guna Grīnberga un Bent Gammelgaard
 
Tad sekoja kopīgas pusdienas, kurās piedalījās arī skolas valdes priekšēdētāja Mirdza Trakina un grāmatvede Ritma Vainovska un varēja uzdot dažādus jautājumus.
 
Pusdienu laikā ar vēstnieku Hans Brask
 
Uz atvadām Niels Bendix Knudsen izrādīja vēstniekam skolu un tās apkārtni, kā arī pastāstīja par skolas darbību. Mēs jutāmies pagodināti par Dānijas vēstnieka vizīti.
 
No kreisās uz labo: vēstniecības praktikants Kristian, vēstnieks Hans Brask,
skolas valdes loceklis Bent Gammelgaard un skolas direktors Niels Bendix Knudsen
 
Senioru vingrotāju viesošanās
Piektdien, 6. jūlijā, Rites tautskolā viesojās 40 dāņu senioru vingrotāju grupa. Mēs ieturējām kopīgas pusdienas skolā, apmeklējām piena govju lielsaimniecību, turklāt seniori uzstājās ar vingrošanas priekšnesumu Cīruļos, kur viņus laipni uzņēma vietējie iedzīvotāji.
 
 
Mozaīkas kursi un veselīga ēdiena gatavošanas kursi
Šogad mums atkal bija mozaīkas kursi kopā ar veselīga ēdiena gatavošanas nodarbībām. Kā ierasts mozaīkas kursu vadītāja bija Ilze Dilāne, kuras vadībā tika izgatavotas daudzas interesantas lietas.
 
 
Sekot saitei Ilzes Dilānes blogā: https://ilzedilanesart.blogspot.com/2018/07/
 
 
Dienas pirmajā pusē Līga Grīnberga mācīja gatavot veselīgu ēdienu, bet pēcpusdienas tika veltītas mozaīku veidošanai. Kā jaunums bija ikrīta jogas nodarbības.
 
 
Gleznošanas kursi ar mākslinieci Māru Daugavieti
Dažām sievietēm skolā bija organizēti gleznošans kursi. Tos vadīja māksliniece Māra Daugaviete, kura vasaras pavada Neretā, bet pastāvīgi dzīvo Maskavā.
 
 
Lomu spēles
 
 
Lomu spēles lielākiem bērniem šoreiz pulcēja 27 dalībniekus. Tika uzaicināts arī Tune Harbo no Dānijas. Tunem ir liela pieredze lomu spēļu vadīšanā, tāpat viņš palīdzēja izgatavot zobenus no lateksa. Nometnes laikā bija gan zobencīņas, gan grimmēšanas nodarbības, gan tradicionālais ugunskurs ar desiņu cepšanu un nakts trase. Tā bija enerģiska nedēļa, un vakaros bērni bija ļoti noguruši. Nometnes vadītāja bijs Lidija Ozoliņa, viņai palīdzēja skolotājas Jolanta Albrehta un Elīna Seņkova.
 
 
Lomu spēles, 2. grupa
Lomu spēļu nometnes šogad notika divas reizes. Otro grupu pārstāvēja galvenokārt meitenes. Noteikumus viņām mācīja vecākie bērni, kuri jau bijuši līdzīgās nometnēs jau vairākas reizes, un tie bija Roberts, Kristaps, Monta un Marta. Zobencīņas ir jāievēro dažādi noteikumi par to, kur un kā to drīkst pielietot. Neizpalika arī laistīšanās ar ūdeni, jo bija ļoti karsts laiks. Nakts trase, ugunskurs un desiņu cepšana tāpat netika aizmirsta. Arī šoreiz nometni vadīja Lidija Ozoliņa kopā ar Jolantu Albrehtu un Elīnu Seņkovu.
 
 
Teātra kursi bērniem
Nometnes laikā notika dažādi aizraujoši pasākumi. Bērni strādāja ar māliem, izgatavoja pūķus, kā arī smalkas papīra figūras, kas tika izmantotas lugā, ko pēdējā dienā atrādīja vecākiem. Ilzes Dilānes vadībā 2 dienas bērni mācījās izgatavot papīru no kartupeļu, ziedu un rabarberu lapām.
 
Māla figūru veidošana ar Jolantu Papīra izgatavošana ar Ilzi Dilāni
 
 
 
Rotaļās Katru dienu garšīga maltīte
 
Bērni zīmēja un līmēja, piedalījās sporta aktivitātēs un dejoja, devās nakts pārgājienā un kurināja ugunskurus. Tā bija aktivitātēm bagāta nedēļa.
Teātra nometnes vadītāja bija Lidija Ozoliņa, viņai palīdzēja Jolanta Albrehta, Elīna Seņkova un Inga Zvilna.