Aktivitātes 2016
 


 
Ģenerālā asambleja
Īss šāgada Ģenerālās asablejas apskats - šoreiz Dānijas Mediju un žurnālistikas augstskolas studentu Anders Holmgaard un Morten Munk Andersen veidotajā video sižetā (apskatāms šeit).
 
Vasaras kursi
No pirmdienas 4. jūlijā līdz piektdienai 8. jūlijā Rites tautskolā notika vasaras kursi sievietēm.
Bija daudz dažādu darbnīcu, Jolanta Albrehta mācīja mums papīra marmorēšanu, kas pārtapa par skaistām kartiņām, adīšanas grupa iemācījās adīt divas zeķes uzreiz dāņu skolotājas Lisbeth Andersen vadībā. Tāpat kā pagājušajā gadā kopā ar divām skolotājām Sandru Trakinu un Sandru Lasmani tika pīti jauki grozi. Mēs veidojām skaistu modeļus, mandalas no dzijas, Benita Pavlovska palīdzēja izgatavot pērļu aproces, kā arī darinājām putnu vannas no cementa.
 
 

 
Teātra kursi mazākiem bērniem
Pēc nedēļas pie mums skolā notika teātra kursi mazākiem bērniem. Skolotāju lomā šoreiz bija Natālija Grīnvalde, Lidija Ozoliņa, Kristīne Verečinska un Maija Daugaviete. Visu nedēļu bērni cītīgi strādāja, un piektdienas pirmspusdienā viņi atrādīja saviem vecākiem brīnišķīgu lugu.
 
 

Lomu spēles

Pēc teātra kursiem mums bija lomu spēles vienas nedēļas garumā. Kā skolotāji no Dānijas bija atbraukuši Tune Harbo un Nikolaj. No Latvijas puses viņiem savu atbalstu sniedza Lidija Ozoliņa, Kristīne Verečinska, Raimonds Kirilovs, Natālija Grīnvalde un Maija Daugaviete, pieaicinot arī Anna Nielsen no Dānijas. Šajos kursos bērniem mācīja arī grimmēšanas pamatus. No lateksa tika veidotas spocīgi kaulainas rokas, kā arī grimmētas asiņojošas brūces. Modeļu sejas tika nogrimmētas tik meistarīgi, ka dažreiz viņus pat nebija iespējams atpazīt. Lomu spēļu laikā tika izspēleti dažādi scenāriji, vērptas intrigas, bērni mācījās šaut ar bultām no lokiem un cīnīties ar zobeniem.
 
 
 
 
Mozaīkas kursi
Jūlija pēdējā nedēļā un augusta sākumā Rites tautskolā notika mākslinieces Ilzes Dilānes vadītie mozaīkas kursi. Kursu dalībnieki izgatavoja daudz dažādu lietu: krāsainus puķu podiņus, ar mozaīku rotātus krēslus un galdiņusn un pat uz mazās ķerras tika izveidota mozaīka. Skolas ēkas aizmūrētā loga aile arī tika izdekorēta ar mozaīku. Tāpat arī skolas dušas telpas ieguva krāsainas mozaīkas. Visi kursu dalībnieki bija ļoti nodarbināti, un noslēgumā bija skaista izstāde. Vairāk fotogrāfiju var apskatīt Ilzes blogā šeit.
 
 
"Seniori skolās" izgatavo "Flora Mobile" 2016. gadā
Trīs dienas astoņi 8. klases puiši un divi seniori, kā arī viņu vadītājs Wolfgang Strotmann no Harzevinkeles vidusskolas Vācijā, strādāja ar dāņu senioriem un skolotājiem no Elsesmindes amatniecības skolas, lai izgatavotu četrus "Flora Mobile".
"Flora Mobile" ir pārvietojams puķu galds uz riteņiem, un ir izgatavots tā, lai ratiņkrēslos sēdošie varētu pabraukt zem galda virsmas un ar rokām brīvi rušināties pa zemīti.
Tas bija Niels Bendix, projekta "Seniori skolās" koordinators, kurš aizsāka un realizēja arī šo projektu.
Radošās darbnīcas laikā grupa intensīvi strādāja 3 dienas, un tad viņi devās uz dienas uzturēšanās centru Odensē, lai uzdāvinātu savu veikumu.
Dienas uzturēšanās centra ļaudīs tas izraisīja lielu interesi, kad tika atvērti maisi ar augsni un uz galdiem sastādītas puķes.
Vecie cilvēki sajūsmā applaudēja un pateicās jauniešiem no Vācijas par tik brīnišķīgu dāvanu. "Flora Mobile" izgudroja un uzsāka tā masveida ražošanu Harzevinkeles vidusskolā sadarbībā ar senioriem, kuri bija strādājuši par galdniekiem un mācījušies šajā skolā.
"Flora Mobile" tiek tirgoti aprūpes namiem un ir ļoti pieprasīti Vācijā. Tagad arī Elsesmindes amatniecības skola pārņēma šo ideju un uzsāks galdu ražošanu tirdzniecībai.
Mūsuprāt, lielisks projekts dažādu pārrobežu paaudžu apvienošanai.