Aktivitātes 2010

 
Plāni uz 2010.gadu
Martā plānota tikšanās ar dāņu atbalsta grupu Dānijā.
No 21. līdz 23.aprīlim 7 partneru tikšanās Ritē projekta "7 online tools in lifelong learning" ("7 tiešsaistes rīki mūžizglītībā") ietvaros.
Rites tautskolas Ģenerālā asambleja 15.maijā.
Jūlijā/augustā kursi - angļu valodas, animācijas, rokdarbu, adīšanas, kā arī turpināsies darbs pie projektiem.
28.augustā Rites tautskolu apmeklēs viesi no Ziemeļfīnas pensionāru kluba.
Decembrī Ziemassvētku dekoru veidošanas kursi.
 
Ziņojums par projektu "Pensionāri skolā"
Vienas nedēļas kursi vadītājiem/skolotājiem no Latvijas, Dānijas un Zviedrijas.

Sagatavošanās sanāksme notika Karlskronā (Zviedrijā) 2009.gadā no 7. līdz 11.septembrim. Viens no Dānijas dalībniekiem neieradās slimības dēļ. Nedēļas laikā, ko bija labi saplānojuši zviedru partneri, mēs ieguvām ļoti daudz noderīgas informācijas.
Mums bija iespēja redzēt un piedalīties pensionāru pasākumos dažādās skolās un pirmskolas iestādēs, un redzēt, kā funkcionē zviedru skolas.
Savstarpējās sarunās mēs tikām iepazīstināti ar to, kā uzsākt projektu pensionāriem skolā. Kādi šķēršļi, iespējas un pieredze mūs varētu sagaidīt. Visi plānotie mērķi bija ļoti augstā līmenī. Pēc šīs tikšanās ieguvēji bija ne tikai tās dalībnieki, bet arī skolas un organizācijas.
Mēs neplānojām veidot kaut kādus materiālus par šo tikšanos, taču savācām daudz publikāciju, kas tika atspoguļotas zviedru presē par šo pasākumu, lai tās izmantotu mājās.
Atgriezušies mājās, tikšanās dalībnieki no Parupas (Dānijā) un Neretas (Latvijā) nolēma iztaujāt vietējos pensionārus par viņu gatavību iesaistīties minētajā projektā. Pagājušā gada novembrī Neretā projektā iesaistījās 6 pensionāri, bet no š.g. 2.februāra Parupā projektā iesaistījās 2 pensionāri. Šīs tikšanās rezultātā realizētais projekts turpināsies, kamēr to gribēs paši pensionāri, skolotāji un skolēni, arī bez atbalsta, taču tā attīstībai nepieciešams atbalsts. Lai projektā iesaistītu vairāk skolu un pensionāru, būtu nepieciešams kontaktēties ar nevalstiskām organizācijām un laikrakstiem.
Projekts ir pieminēts Rites tautskolas mājas lapā, un tas tiks pieminēts arī citos informācijas avotos. Mēs plānojam pieteikties Nordplus programmā 2010.gada martā, lai varētu turpināt attīstīt projektu.
 
Ģnerālā asambleja 2010
Kā jau katru gadu Debesbraukšanas dienā Rites tautskolā notika ikgadējā Ģenerālā asambleja. Šogad tā pulcēja 36 dalībniekus, 30 latviešus un 6 dāņus. Un kā jau ierasts asambleja noslēdzās ar lielisku maltīti latviešu gaumē. Pēc tam visi devāmies iestādīt ozolu Niels Henriksen piemiņai. Viņš nomira 2009. gada oktobrī. Niels bija Rites tautskolas pīlārs.
 
 
Animācijas kursi bērniem jūlijā
Jūlijā Rites tautskolā notika animācijas kursi. 24 bērni un divas latviešu skolotājas dzīvoja skolā vienu nedēļu. Skolotāja no Rīgas mācīja bērniem veidot animācijas filmas. Kursi noslēdzās ar vakarēšanu, kuras laikā bērni atrādīja vecākiem savu veikumu. Animācijas kursus finasēja dāņu atbalsta grupa.
 
Apmeklēt fotogaleriju
 
Vasaras kursi sievietēm jūlijā
Šovasar atkal tika rīkoti kursi sievietēm. Šoreiz sievietēm tika dota iespēja vingrināties krēmu gatavošanā, veidot figūras no sāls mīklas, darināt dažādas krelles, šūt šalles, darināt filca somas un apstrādāt ādu. Kursus vadīja pa divām pasniedzējām no Latvijas un Dānijas. Tie ilga 6 dienas, un nodarbību apmeklētājas bija ļoti gandarītas, kā arī izteica vēlēšanos sanākt kopā arī nākamgad. Arī šos kursus sponsorēja dāņu atbalsta grupa.
 
Angļu valodas kursi jūlijā
Sešu personu grupai bija ļoti nepieciešami angļu valodas kursi, un viņi paši sev sameklēja angļu valodas pasniedzēju. Visi bija ļoti apmierināti par 5 dienu intensīvajiem kursiem, taču nākamgad, ja tas būtu iespējams, viņi gribētu garākas nodarbības. Iemesls, kāpēc mēs šogad spējām organizēt tik daudz dažādu nodarbību, ir tas, ka pēc Niels Henriksen nāves viņa ģimene novēlēja skolai 20000 kronu.
 
Kokgriešanas kursi augustā
Kokgriešanas kursus Rites tautskolā vadīja Janis Kopiske no Bredebro, Dānijā. Vienas nedēļas laikā 5 vīrieši ar motorzāģi un kaltiem izveidoja dažādu dzīvnieku figūras no ozolkoka bluķiem. Ja jūs vēlaties uzzināt vairāk par Jani Kopiski un viņa skulptūrām no koka.
 
 
ES Mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammas konference "Grundtvig programmas desmitgade Latvijas pieaugušo izglītībā"
Šajā konferencē Niels Bendix Knudsen, Rites Tautskola, prezentē projektu "Brīvprātīgie seniori skolās." Jūs varat lejupielādēt šo prezentāciju šeit (fails: riga foredrag5.ppt ~27Mb).